Zapowiedź: Radunia i Wierzyca. 3-4 października

Zapowiedź: Radunia i Wierzyca. 3-4 października
Radunia wpadająca do zbiornika wodnego w okolicach wsi Kolbudy Fot. Karak67/Wikipedia/CC ASA 4.0

W najbliższą sobotę i niedzielę zmierzymy się rowerami z Radunią i Wierzycą. Wyruszymy z miejscowości Krępiec

Kochani – postanowione. 3-4 października ruszamy przemierzyć 58 i 57 rzekę (a kto nam zabroni liczyć od końca?). Tym razem w dwa dni na celownik wzięliśmy dwie rzeki, bo oba źródła dzieli od siebie zaledwie 15 km. Stąd wyprawę nietypowo zaczniemy od ujścia Raduni i dojedziemy do jej źródła na Kaszubach, by przeskoczyć do kolejnego źródła – Wierzycy. Stamtąd popedałujemy już do Gniewu, gdzie druga rzeka wpada do Wisły.

Plan jest następujący (gdyby ktoś zamierzał popedałować z nami:

3 października nie krępując się rozpoczynamy jazdę od ujścia Raduni do Motławy w miejscowości Krępiec. Orientacyjny start między 6 a 7 rano. Zakładamy dojazd do źródła koło Jeziora Stężyckiego. Trasa to ok. 75 km. Potem dokładamy jeszcze 15 km do źródła Wierzycy w Jeziorze Piotrowskim. I wszystko wskazuje na to, że od źródła jeszcze w sobotę dotrzemy już śledząc Wierzycę do Będomina.

4 października wystartujemy 6-7 rano z Będomina lub okolic, by dokończyć Wierzycę. Pokonamy ok. 100 km, by dotrzeć do ujścia rzeki w Gniewie.

Kto chciałby z nami kawałek popedałować – niech nas znajdzie na Endomondo i zaprosi do znajomych – będzie mógł śledzić na żywo, gdzie się poruszamy.